2016 Accolades

New England

132 5th Jonathan Celico, (Bishop Hendricken)

138 4th Jonathan Soto, (Johnston)

195 4th Nathan Skawinski, (Cumberland)

285 5th Brennan Sankey, (North Attleboro)


RI state

132 2nd Jonathan Celico, (Bishop Hendricken)

132 5th Kylie Creamer, (Cumberland)

138  2nd Jonathan Soto, (Johnston)

138 4th Noah Tougas, (Cumberland)

145 3rd Shawn McCarron, (North Providence)

145 5th Malik Sangare, (Cumberland)

152 1st Moulaye Sangare, (Cumberland)

152 5th Marc-Oliver Arcand, (Bishop Hendricken)

182 3rd Tyler Balon, (Lincoln)

195 1st Nathan Skawinski, (Cumberland)

195 2nd Nathan Moreira, (North Providence)

285 5th Aaron Wilcox, (Cumberland)

CT LL’s

 

120 2nd Matt Foster, (Norwich Free Academy)










MA All State

113 4th Yosef Ellis-Rech, (Sharon)

120 7th Devin Spratt, (North Attleboro)

132 8th Luke Stillman, (Sharon)

138 5th David Ellis-Rech, (Sharon)

160  8th Jason Powell, (Sharon)

170 4th Jack Donahue, (North Attleboro)

285 3rd Brennan Sankey, (North Attleboro)

MA D2 state

113 3rd Yosef Ellis-Rech, (Sharon)

120 3rd Devin Spratt, (North Attleboro)

126 6th Alex Devitto, (North Attleboro)

132 5th Luke Stillman, (Sharon)

138 4th Mike Gould, (North Attleboro)

138 6th David Ellis-Rech, (Sharon)

145 5th Nick Gould, (North Attleboro)

152 5th Collin Fiske, (North Attleboro)

160 5th Jason Powell, (Sharon)

170 2nd Jack Donahue, (North Attleboro)

285 2nd Brennan Sankey, (North Attleboro)

MA D3 state

113 6th  Rory Hernandez, (Tri-County Regi)

170 6th Alex Fair, (Tri-County Regi)

285 4th Joe Townsend, (Tri-County Regi)

 

Sectionals D2 South

106 5th Brady Folan, (North Attleboro)

113 1st Yosef Ellis-Rech, (Sharon)

113 2nd Jake Direnzo, (North Attleboro)

120 2nd Devin Spratt, (North Attleboro)

120 3rd Matt Callan, (Sharon)

120 3rd Matt Callan, (Sharon)

126 1st Alex Devitto, (North Attleboro)

132 1st Luke Stillman, (Sharon)

138 1st David Ellis-Rech, (Sharon)

138 2nd Mike Gould, (North Attleboro)

145 1st Nick Gould, (North Attleboro)

152 2nd Collin Fiske, (North Attleboro)

160 2nd Jason Powell, (Sharon)

160 5th Jordan Tillinghast, (North Attleboro)

170 1st Jack Donahue, (North Attleboro)

220  2nd Leo Thibeault, (North Attleboro)

285 1st Brennan Sankey, (North Attleboro)

 

Sectionals D3 Central

113 3rd Rory Hernandez, (Tri-County Regi)

138  4th Phil Hulbig, (Tri-County Regi)

160 6th Ben Holyoke, (Tri-County Regi)

170 2nd Alex Fair, (Tri-County Regi)

195 2nd Matt Hobson, (Tri-County Regi)

285 3rd Joe Townsend, (Tri-County Regi)

To learn more details about our organization  contact us in
Cumberland, Rhode Island, by calling Blackstone Wrestling Club at (888) 971-2741.